MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade - Kookaburra Cup 13 23 Jan 21
30 Jan 21
Burleigh
135 MR Spargo 36 J Ryan 33  RR Finn 2/1 TA Abbasi 2/2 B Munro 2/15 M Barclay 2/27
v Mudgeeraba Nerang & Districts'
2/32  A Crayton 2/11
Oz Strength Oval (Burleigh CC) 
2nd Grade 13 23 Jan 21
30 Jan 21
Mudgeeraba Nerang & Districts'
8/83 J Baker 40*  N Janes 7/31
v Burleigh
94  L Badham 4/13 C Carter 4/16
Charlie Veivers Oval No 1 (Mudgeeraba CC) 
2020 KOOKABURRA CUP T20 TOURNAMENT 3 26 Sep 20 Burleigh
7/139(cc) R Raheel 57*  
def by Broadbeach Robina
4/153(cc) K Brockley 61 D Mitipolarachchi 43* S Baker 35  A Crayton 2/28
Trevor Hammel Field 1 (Alberton CC) 
Under 14's 7 23 Jan 21
30 Jan 21
Coomera Hope Island
121 C Whelan 37 M Oliver 32  H Pratt 5/23
v Burleigh
3/12  A Khan 2/3
Riverstone 2 
Under 12 South 7 23 Jan 21
30 Jan 21
Bonogin Cricket Club
v Burleigh White
Elanora Primary School  
Under 12 South 7 23 Jan 21
30 Jan 21
Burleigh Green
4/66 T Humphrey 27*  
v Burleigh Maroon
1/87  
Elanora State High School  
Over 40s Division 2 7 24 Jan 21 Coomera Hope Island
3/185(cc) M Todhunter 50* B Ball 50* G Foran 28  
def by Burleigh
4/189 LD Pegler 50* DP Ross 31 JL French 30 B Hurford 26* GJ Griffin 25*  G Lougoon 2/23
Choice Homes Oval  
Over 40s Division 3 7 24 Jan 21 Burleigh
7/164(cc) J Parker 53* BE Sparkes 30  RC Milde 2/16 D Oliver 2/17 FD Williams 2/28
def by Coomera Gold
5/167 RC Milde 50* D Ashe 40* D Oliver 36  
Oz Strength Oval (Burleigh CC) 
Turf Juniors Div 2 7 23 Jan 21
30 Jan 21
Mudgeeraba Nerang & Districts'
109 WD Powell 32 C Gregory 28  SJ Freeman 3/9 B Daley 2/3 JF Crowley 2/11
v Burleigh
2/8  
Charlie Veivers Oval No 1 (Mudgeeraba CC) 
Turf Juniors Div 3 7 23 Jan 21
30 Jan 21
Mudgeeraba Nerang & Districts'
82  DA Halloran 3/9
v Burleigh
0/4  
Arthur Auld Oval No 2 (Mudgeeraba CC) 
Under 11's South 13 23 Jan 21 Broadbeach White
7/114(cc)  
def by Burleigh White
3/206(cc) H Holbrook 36* J O'Dwyer 34* A FARRELL 29*  
Albert Park South 
Under 11's South 13 23 Jan 21 Burleigh Maroon
14/65(cc)  Z Murrill 2/6 D MacDonald 2/10 O Hollis 2/13
def by Palm Beach Lions
4/163(cc) D MacDonald 55* H Wickens 29* d brown 25*  
Mallawa 4 
3rd Grade South 13 23 Jan 21
30 Jan 21
Bonogin Cricket Club
165 M Leach 40 J Savage 38 R Howard 36  RG Moore 2/15 T Gibson 2/22 RB Overweg 2/23 M Bunt 2/36 JD Walker 2/47
v Burleigh
2/52  MJ Phillips 2/9
Merrimac High School (School oval) 
Under 13 Division 1 7 23 Jan 21
30 Jan 21
Broadbeach Robina
v Burleigh
9/179(cc) P Eveleigh 41* O Leu 25* R Mendoza 25  I Leo 2/21
Benowa State High School (East) 
Under 10 South 9 22 Jan 21 Burleigh Green
v Broadbeach Silver
Oz Strength Oval (Burleigh CC) 
Under 10 South 9 22 Jan 21 Palm Beach Lions
v Burleigh Grey
AC Electric Motors Oval (Palm Beach CC) 
Under 10 South 9 22 Jan 21 Burleigh Maroon
v Burleigh Red
Oz Strength Oval (Burleigh CC) 
Under 10 South 9 22 Jan 21 Broadbeach White
v Burleigh White
Canary Island Palm Sales Oval (Broadbeach CC)